Zimowe klimaty

Zimowe klimaty

Wielkimi krokami zbliżamy się w stronę zimy a co za tym idzie, także ku świętom. Ulice oświetlone są zimowymi światełkami, w kawiarniach rozkoszować możemy się rozgrzewającymi napojami a za oknem pojawiają się pierwsze przymrozki. Dla niektórych to powód do radości, dla wielu jest to też jednak okres stresujący. Dlatego dzisiaj mamy dla was dwie dobre wiadomości, które mamy nadzieję poprawią Wam humory i trochę Was rozgrzeją!
Zacznijmy od wiadomości kulinarnej, a mianowicie przepisu na napój rozgrzewający, który uznaliśmy ostatnio za jeden z lepszych smaków zimy. Grzany cydr.

Składniki:

litr cydru

5 łyżek cukru trzcinowego

3 pałeczki cynamonu

2 gwiazdki anyżu

2 łyżeczki goździków

zielone jabłko

Do garnka wsypujemy cukier trzcinowy i rozprowadzamy go po powierzchni dna. Podgrzewamy na średnim ogniu i nie mieszając czekamy ż cukier się skarmelizuje, czyli rozpuści zacznie lekko dymić i troszkę ściemnieje (uważajcie, jednak żeby nie przesadzić i cukru nie przypalić). Wtedy ostrożni dodajemy cydr i mieszamy. Następnie wsypujemy cynamon, goździki i anyż nadal podgrzewając na średnim ogniu aż napój stanie się gorący (ok. 5-6 minut). Na koniec dodajemy pokrojone jabłko. Podajemy gorący, najlepiej na rozgrzanie po zimowym spacerze. Smacznego!
Teraz gdy już narobiliśmy sobie smaka, przechodzimy do kolejnej dobrej wiadomości, czyli promocji! Już w tym tygodniu korzystamy z wyprzedaży jesiennej, czyli czarnego piątku! Zajrzyjcie na naszą stronę i obkupcie się w materiały bawełniane i pasmanterię! Przy okazji dodaliśmy też nowe tkaniny w klimacie zimowo-świątecznym, które idealnie nadadzą się na wszelkie sezonowe pomysły. Miłych zakupów!