Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi
Od 2007 roku, ostatnia sobota marca jest zawsze dniem, kiedy nasza uwaga ma kierować się w stronę zmian klimatycznych. Godzina dla Ziemi do akcja stworzona przez fundację WWF, która ma na celu zachęcić ludzi do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach czy miejscach pracy.

W zeszłym roku do akcji przyłączyło się rekordowe 187 państw, gdzie wyłączono światło w najsłynniejszych budowlach takich jak Big Ben w Londynie, Wieża Eiffla w Paryżu czy Opera Sydney. W Polsce do akcji przyłącza się coraz większa liczba osób, biorąc udział w wydarzeniach organizowanych na cześć planety. Online można też podpisać apel do Prezydenta zwracający uwagę na potrzebę ochrony środowiska - https://nieniszczedomu.wwf.pl

Akcja Godziny dla Ziemi ma jednak promować więcej niż wyłączenie światła na godzinę w roku. Celem akcji jest zachęcenie ludzi do zmniejszenia częstotliwości z jaką użytkowane są urządzenia elektryczne na codzień oraz zadbanie o regularne wyłączanie zbędnego oświetlenia. W ten sposób możemy zmniejszyć negatywny wpływ na ekosystemy i świat, w którym żyjemy.

Was też zachęcamy do zastanowienia się nad swoim wkładem w niszczenie własnego domu i przemyślenie jak moglibyście zmniejszyć zużycie energii. Być może okaże się, że walka o własną planetę może być nie tylko satysfakcjonująca, ale i przyjemna.