Wiosenna Moc

Wiosenna Moc

Termometry na zewnątrz oszalały i chyba nikt już do końca nie wie, jaką mamy porę roku! Koniec kwietnia a razem z nim gorące słońce i niebieskie niebo. Takiej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć!

Z tej okazji przyszła pora na wiosenne porządki w domu. Oczywiście skupia się to na wielkim praniu, wietrzeniu czy reorganizowaniu przestrzeni. Jednak pośród tych zdań siedzi jedno, które cieszy każdego i ostatecznie nadaje mieszkaniom wiosennego klimatu. Rośliny! Dekorowanie wnętrz pięknymi roślinami to genialne zajęcie na wiosnę. Badania udowodniły, że opieka nad roślinami działa antydepresyjnie i zwalcza stres, wyciszając i nadając harmonii zarówno w pomieszczeniu jak i w umyśle.

Dzisiaj przedstawiamy wam hity wnętrzarskie wśród roślin, o które nie tylko łatwo zadbać, ale też łatwo się w nich zakochać

  1. Monstera Deliciosa

 

Monstera to niesamowicie łatwa w opiece roślina, która nie wymaga dużo słońca, więc bez problemu wpasuje się do większości pomieszczeń. W ostatnich latach stała się hitem wnętrzarstwa i zawojowała Instagramem.

2. Alokazja

 

Alokazja ma grube, błyszczące liście i wymaga częstego podlewania. Nie lubi bezpośredniego światła, dobrze poradzi sobie pomieszczeniach z rozproszonym światłem.  Jej liście przyjmują barwę różnych odcieni zieleni, od spodu zaś są ciemno fioletowe. To roślina, która wygląda bardziej egzotycznie, co może przykuć uwagę niejednej osoby.

3. Pilea peperomioides

 

Kilka lat temu pilea podbiła polski rynek i stała się niesamowicie trudna do zdobycia. Z czasem zaczęto sprowadzać ich coraz więcej i teraz bez problemu dostaniemy ją w sklepach internetowych. Mimo tego, roślina ta nadal króluje w wnętrzarskich katalogach i stała się jedną z najbardziej porządanych ‘dekoracji’ salonowych.

4. Skrzydłokwiat

 

Skrzydłokwiat znany jest u nas od lat, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego właściwości. Roślina ta znakomicie oczyszcza powietrze i produkuje nad wyraz dużo tlenu, dzięki czemu jest idealną rośliną do sypialni. Dodatkowo, jej podłużne, zielone liście i białe kwiaty dodają pomieszczeniom uroku i zapewniają radość dla oczu.

5. Opuncja

 

Opuncja to jedyny na te liście kaktus, który jednak swoim wyjątkowym kształtem, zawładnął sercami tysięcy osób. Jego płaskie i owalne segmenty wyglądają jakby rosły na przekór grawitacji i trzymały się siebie ‘na słowo honoru’. Jednak dzięki temu roślina ta wygląda zjawiskowo i genialnie prezentuje się na stołach w salonie czy jadalni.

Jeśli wy też chcecie sprawić by Wasze domy przepełniała wiosenna aura, zachęcamy do skorzystania z okazji i udekorowania go tymi wspaniałymi roślinami. Zapewniamy, że każda z tych roślin nie raz przyniesie Wam i innym domownikom, uśmiech na twarzy