FILC

Filc - gruby materiał, Filc na metry

Oferujemy wysokiej jakości, gruby filc sprzedawany na metry, idealny do zakładów krawieckich, jak i dla osób zajmujących się rękodziełem. Materiał filcowy idealnie nadaje się do rękodzielnictwa, ponieważ nie strzępi się i można go użyć od razu po skrojeniu. Dzięki niemu każdy stworzy ciekawe ozdoby, biżuterię...

Filc - gruby materiał, Filc na metry

Oferujemy wysokiej jakości, gruby filc sprzedawany na metry, idealny do zakładów krawieckich, jak i dla osób zajmujących się rękodziełem. Materiał filcowy idealnie nadaje się do rękodzielnictwa, ponieważ nie strzępi się i można go użyć od razu po skrojeniu. Dzięki niemu każdy stworzy ciekawe ozdoby, biżuterię czy torebki. Mamy szeroki asortyment różnorodnych produktów. Aby w pełni odpowiedzieć na wymagania Klientów, sprzedajemy je w wielu pięknych kolorach i różnych gramaturach. Zachęcamy do zakupu!

Więcej

FILC Jest 38 produktów.

Pokazuje 1 - 38 z 38 elementów
Pokazuje 1 - 38 z 38 elementów

Filc gruby - materiał znany od wieków

Filc gruby, materiał Filc | Kropka w Kratkę Warto wiedzieć, że filc to materiał, który uzyskuje się przez spilśnianie wełnianych tkanin - składa się ze splątanych i mocno połączonych ze sobą włókien. Do jego produkcji wykorzystuje się zwierzęcą wełnę lub sierść. Niekiedy stosuje się również półprodukty sztuczne. Pierwsze informacje o takim wyrobie pochodzą z Bliskiego Wschodu sprzed niemal 9000 lat. Istnieją także dowody, że później wytwarzano go w innych miejscach świata. Jego zaletą jest z niepalność, duża chłonność, elastyczność oraz wytrzymałość. Ma też właściwości termoizolacyjne.

Filc na metry - Rodzaje

Istnieje kilka rodzajów filcu, który sprzedajemy na metry. Jednym z nich jest igłowy, produkowany z włókien naturalnych i sztucznych. Przebija się go specjalnymi igłami, które wzmacniają strukturę. Klasyczny materiał filcowy przygotowuje się w warunkach dużej wilgotności z wykorzystaniem metod mechanicznych i chemicznych. Może mieć zastosowanie techniczne lub jako filc dekoracyjny. W pierwszym przypadku charakteryzuje się zwiększoną grubością. Wykorzystuje się go m.in. do polerowania metali czy tworzyw sztucznych albo do produkcji w przemyśle obuwniczym. Drugi wymieniony powszechnie stosują twórcy rękodzieł, w tym m.in. odzieży, biżuterii, zabawek czy przedmiotów użytkowych.

Wiele zastosować filcu

Dostępny u nas gruby filc można użyć do wielu prac. Nie rozciąga się, a po przycięciu jest gotowy od razu gotowy do dalszej obróbki, ponieważ nie ulega strzępieniu. Nada się idealnie do stworzenia m.in.:

  • podkładek pod kubki,
  • etui na laptopy, torebki,
  • bransoletek, 
  • dekoracji do salonu i kuchni.

Materiał filcowy sprawia, że każdy przedmiot jest niezwykle lekki, miękki i przyjemny w użytkowaniu. Szybko docenisz jego ponadczasowe piękno.

Szeroki wybór materiałów filcowych

Polecamy dostępny w naszym sklepie gruby filc, który sprzedajemy w metrach. Wszystkie materiały filcowe, są przygotowywane z dobrej jakości włókien, co znacząco zwiększa ich wytrzymałość. Proponujemy wiele wariantów kolorystycznych, co pozwoli dobrać produkt do każdego zastosowania. Dzięki tym produktom nawet najbardziej kreatywne pomysły krawieckie zostaną pomyślenie zrealizowane.